Hakkımızda

Misyonumuzimage

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Eğitimi Birimi'nin amacı, eğitim dili İngilizce olan üniversitemizde (Hukuk fakültesi hariç), İngilizce bilgi düzeyi belli bir seviyenin altında olan öğrencilere, bölüm derslerine etkin bir biçimde devam edebilmelerini sağlayacak İngilizce temel dil becerilerini kazandırmaktır. Bu amaçla, okulumuzda temelde öğrencilerin akademik dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ve bireysel farklılıkları dikkate alan öğrenci odaklı bir program yürütülmektedir.

Okulumuz, öğrenci özerkliğini teşvik ederek kendi öğrenme sorumluluğunu alabilen, doğru çalışma alışkanlıkları kazanmış ve bilgiye ulaşma stratejilerini etkin kullanabilen öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulumuz ayrıca öğrencilere akademik, iş ve sosyal hayatlarında faydalanabilecekleri etkin iletişim, araştırma, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, Avrupa standartları çerçevesinde nitelikli ve teknoloji-destekli eğitim vererek öğrencilerin çok yönlü, donanımlı ve sorumluluk sahibi bireyler olmalarına katkıda bulunmaktadır.

Biz...

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Eğitimi Birimi'nde kaliteli bir eğitim sunmak için Türk ve yabancı uyruklu yaklaşık 52 okutman görev yapmaktadır. Okulumuz, mesleki gelişim çalışmalarına önem veren, takım çalışmasını benimsemiş ve teknolojiyi etkin kullanan okutmanlardan oluşan dinamik kadrosuyla çağdaş bir eğitim kurumu olarak hizmet vermektedir.