×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

MİSYON VE VİZYON

  • Çankaya Üniversitesi Hazırlık Eğitimi Birimi’nin amacı, eğitim dili İngilizce olan üniversitemizde (Hukuk fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü ve Adalet Meslek Yüksekokulu hariç), İngilizce bilgi düzeyi belli bir seviyenin altında olan öğrencilere, bölüm derslerine etkin bir biçimde devam edebilmelerini sağlayacak İngilizce temel dil becerilerini kazandırmaktır. Bu amaçla, okulumuzda temelde öğrencilerin akademik dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ve bireysel farklılıkları dikkate alan öğrenci odaklı bir program yürütülmektedir.
  • Okulumuz, öğrenci özerkliğini teşvik ederek kendi öğrenme sorumluluğunu alabilen, doğru çalışma alışkanlıkları kazanmış ve bilgiye ulaşma stratejilerini etkin kullanabilen öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulumuz ayrıca öğrencilere akademik, iş ve sosyal hayatlarında faydalanabilecekleri etkin iletişim, araştırma, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, Avrupa standartları çerçevesinde nitelikli ve teknoloji-destekli eğitim vererek öğrencilerin çok yönlü, donanımlı ve sorumluluk sahibi bireyler olmalarına katkıda bulunmaktadır.
  • Çankaya Üniversitesi Hazırlık Eğitimi Birimi mesleki gelişim çalışmalarına önem veren, takım çalışmasını benimsemiş ve teknolojiyi etkin kullanan Türk ve yabancı uyruklu öğretim görevlilerinden oluşan dinamik kadrosuyla çağdaş bir eğitim kurumu olarak hizmet vermektedir.